Według badań przeprowadzonych prze Kelton Research (Światowy ośrodek badań i opinii publicznej) kobiety są skłonne wydać około 15 % swoich dochodów, by stać się najbardziej fascynującą osobą na sali. Zadajemy sobie wiele wysiłku i skłonni jesteśmy wydawać dużo na produkty i usługi, które pomogą nam stać się kimś bardziej fascynującym w oczach innych. Powstaje pytanie, czy wiemy jak skutecznie to robić?.

W dzisiejszych czasach to właśnie moda stała się w tym procesie błyskawicznym językiem. To nasze ubrania decydują o tym jak widzi nas świat, zwłaszcza dziś kiedy kontakty międzyludzkie są tak szybkie. Tylko jak odnaleźć się tej w  wielkiej modzie, kiedy na wybiegu pojawiają się coraz bardziej przeróżne stroje, które nie zawsze szturmem porywają nasze serca?

No cóż trendy modowe przychodzą i odchodzą lecz styl, który jest ponadczasowy – pozostaje. Jean Cocteau Francuski poeta powiedział; „Styl to prosty sposób na powiedzenie skomplikowanych rzeczy”. Trudno się z tym nie zgodzić, ale jak odnaleźć swój własny styl? Z całą pewnością, nie da się tego zrobić nie wiedząc kim się jest.

Słynny filozof Epiket z Herapolis mawiał „Najpierw poznaj siebie, a potem stosownie się przyozdabiaj”. Każda kobieta chce być fantastyczna, odważna, radosna i oszałamiająca, ale przede wszystkim chce być w tym wszystkim sobą! Znając siebie jesteś w stanie pokazać światu za pomocą stylu, kim naprawdę jesteś i kim chcesz być.

Modna kobieta to taka, która nosi swoje ubrania, ale z pewnością nie pozwala im sobą kierować. Im więcej wiesz o sobie tym mniej będziesz potrzebować rzeczy. Bądź swoją własną muzą, bo nic bardziej nie czyni kobiety piękną, niż wiara we własne piękno.

Colour Code moda

Pamiętaj, że to właśnie Twój wewnętrzny spokój i naturalna równowaga między dbaniem o siebie, a inteligencją jest odzwierciedleniem twego uroku, klasy i elegancji. Jesteśmy u progu nowej ery, w której człowiek holistyczny to istota samoświadoma i racjonalna, mogąca odpowiednio wykorzystać zasoby garderoby do budowania własnego stylu. Mając wszystkie narzędzia czerp jak najwięcej przyjemności z pracy nad własnym wizerunkiem, ponieważ nic nie uczyni Cię bardziej fascynującą niż spójna i harmonijna wizja samej siebie.

Pamiętaj, żyj pełnią życia i miej o sobie dobre zdanie, a wszystko stanie się prostsze.

źródło zdjęć: https://pl.fotolia.com , http://www.justynalis.com


Czy Ty jesteś świadomy, jaki masz styl i co nim reprezentujesz? Może polecisz nam i Czytelnikom bloga, książkę, artykuł, które wpłynęły na Twoje postrzeganie mody, stylu?

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o