„Elementarz Stylu” to swoisty poradnik, napisany przez Kasie Tusk, która znamy głównie jako autorkę bloga: Make Life Easier. Sama idea napisania książki jest podsumowaniem jej blogowej pracy. Moim zdaniem daje ona spójny obraz tego co Kasia od lat reprezentuje na swoim modowym blogu.

Książka zwraca na siebie uwagę bardzo stylowym wydaniem. Kasia zadbała o oprawę estetyczną, tak aby samo czytanie jak i oglądanie jej stało się równie przyjemne. Na uwagę zasługuje zarówno elegancka materiałowa okładka, jak i harmonijne wnętrze, wzbogacone pięknymi fotografiami.

Przejdźmy jednak do konkretów, do tego co w książce najważniejsze a mianowicie samej treści. Dzięki lekturze dowiemy się skąd Kasia czerpie inspiracje, jakich kolorów unika a jakie kolory mają jej z zadanie „służyć” na lata. Autorka zachęca do zrobienia porządku z własną szafą, pokazuje jak stworzyć bazę ubrań pasujących do siebie, a także podaje przykłady strojów uwzględniając przy tym pory roku. Wyznaje zasadę iż, „prosty i klasyczny styl nie wymaga długotrwałych starań, ale koncentracji, chwili skupienia i logicznego myślenia.” Kierując się zasadą: liczy się jakość a nie ilość, podkreśla jak ważne jest to aby nasze zakupy były przemyślane. Kasia stawia na prosty klasyczny strój, który nie wymaga wielkiego wysiłku za wzór stawia sobie takie ikony stylu jak Audrey Hepburn, Grace Kelly czy Księżną Kate. „To nie ubrania decydują o stylu, one go wyrażają”, dlatego im szybciej zrozumiesz harmonie pomiędzy wyglądem a osobowością tym efektowniej będziesz mogła stworzyć najlepszą wersje siebie. Kasia wyróżnia także inne składowe stylu takie jak dobre maniery, uśmiech, życzliwość, umiejętność zachowania się w towarzystwie, a także dbanie o swój świat wewnętrzny. Zachęca do czytania książek, oglądania filmów, rozwijania własnych zainteresowań. Podoba mi się również ta cześć gdzie Kasia zabiera nas w podróż po swoim rodzinnym Sopocie a także światowych stolicach mody takich jak Mediolan, Nowy Jork, Paryż, Londyn, przedstawiając panujące tamtejsze trendy.

kasia-tusk-ksiazka-opinie

Według mnie w książce znajduje się wiele oczywistych reguł i zasad które osobiście są mi znane. Nie do końca rozumiem dlaczego Kasia zbagatelizowała analizę kolorystyczną, która moim zdaniem jest bardzo istotna i pomocna w całym procesie formowania stylu. Nie zgadzam się także z tym że każda z nas będzie świetnie wyglądać w czarnym. Pomimo tego uważam, że powyższa lektura godna jest polecenia zwłaszcza dla tych którzy poszukają pomocy przy kreowaniu swego wizerunku. Sama autorka wykazała się według mnie nie zwykłą dojrzałością, prostotą a także subtelnością w przekazywaniu swej wiedzy i doświadczeń.


A czy Ty czytałaś/eś książkę Kasi?

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o