Kochani, dziś chciałam wam polecić świetna książkę, którą przeczytałam dosłownie jednym tchem. „Szefowa. Najseksowniejszy prezes świata Książka autorstwa Sophii Amoruso, kobiety która swoją historią wspaniale wpisuje się w hasło „od zera do milionera”.

Sophia Amoruso to niesamowita, energiczna, założycielka, szefowa oraz dyrektor kreatywna imperium internetowego wartego 240 ml dolarów o nazwie Nasty Gal.

Książka jest napisana lekkim przyjemnym językiem, autorka bezpośrednio zwraca się do swojego czytelnika z marszu traktując go jak swojego kumpla. Sophia opowiada o swoich nie pozornych początkach, problemach w domu, szkole a także o swoim pierwszym pomyśle na biznes, który polegał na wyszukiwaniu ciuchów w lumpeksie a następnie odprzedawaniu ich po wyższej cenie na eBayu. Książka ta jest nie zwykle inspirująca ponieważ oprócz tego, że przedstawia historie budowania potęgi Nasty Gal (sklepu internetowego specjalizującego się w ubraniach vintage) to znajdziecie w niej również sporą dawkę motywacji oraz mnóstwo rad życiowo- biznesowych. Szczególnie zależy jej na przekazaniu jednej z nich: „to ty tworzysz świat w mgnieniu oka. Ty możesz go odkrywać, ty możesz go kreować.” Autorka podkreśla, iż wcale nie musisz posiadać dyplomu najlepszych uczelni, doświadczenia zawodowego, ani tak naprawdę pieniędzy, by spełnić swoje marzenia i robić to co przynosi ci radość i szczęście. By osiągnąć sukces musisz przestać narzekać, wziąć się do pracy, i nigdy nie możesz się poddawać!.

„Szefowa” doskonale wie, że sukces osiąga się ciężką pracą, wytrwałością i zaangażowaniem.

Na zakończenie kolejna dobra rada od Sophii: „A kiedy odniesiesz sukces, nie zatrzymuj się, po prostu zaklinam cię, żebyś nigdy nie spoczęła na laurach.”

amoB

Z czystym sumieniem polecam książkę wszystkim szukającym inspiracji.


Steve Jobs mawiał: „Bądźcie nienasyceni. Bądźcie głupi”. Zatem moje kochane bądźmy głodne nowych idei, doświadczeń oraz poszukujmy przygód. Świat jest dla nas miłym i przyjaznym miejscem. Obudźmy się i zacznijmy żyć!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o