Do dzisiejszego wpisu zainspirowała mnie pogoda. Deszczowy, pochmurny dzień oraz przesilenie sprawiły, że ogarnęła mnie chwilowa nostalgia. Szukając pomysłów do pracy, zauważyłam, że brakuje mi efektywności. Jak się zmobilizować kiedy nic się nie chce?

Zaakceptuj to jak się czujesz, a potem zmień swoje nastawienie – pomyślałam. Bo to właśnie od niego wszystko zależy. Wtedy przekonasz się, że życie to nie szarość i rutyna, nawet jeśli nie ma w nim aktualnie fajerwerków.

Przyroda jest Twoim sojusznikiem. Rozejrzyj się dookoła. Są tam okruszki urody i całe pejzaże barw. Nawet w taki dzień jak dziś zatrzymaj się na chwilę by podelektować się deszczem. Wpadaj spontanicznie w zachwyt. Chłoń otaczające Cię piękno.

W ciągu 10 minut wyszłam z domu do pobliskiego sklepu. Kupiłam kwiaty…a wieczorem pójdę na jogę :). Tak od razu mi lepiej.

Wprowadź kolor do swojego życia. Z rozmachem:
w wystroju wnętrza Twojej najbliższej przestrzeni… mieszkania, miejsca pracy,
w ubraniach i detalach , które stanowią ich dopełnienie,
w makijażu, który dodaje blasku Twojej urodzie,
w potrawach, które przygotowujesz dla ukochanej osoby,
w muzyce, która jest zwierciadłem duszy,
w myślach wielokrotnie nieuczesanych,
w uczuciach, które towarzyszą Ci na każdym kroku i emocjach pełnych ekspresji.

Pamiętaj, to Ty trzymasz pędzel. Chodź, pokoloruj swój świat! W śmiałości jest geniusz, siła i magia. Ucz się żyć tu i w tej chwili.

Na koniec cytat z fantastycznej książki – Anthony de Mello „Przebudzenie”. „Ciekaw jes­tem, ja­kie to korzyści ma­my z lądo­wania człowieka na księżycu, jeśli my sa­mi nie pot­ra­fimy żyć tu, na tej ziemi?”


Mam nadzieję, że udaje Ci się kolorować swój własny świat :). Jeśli masz jakieś autorskie pomysły to proszę podziel się z nami :). Wszyscy mamy przecież gorsze dni i to też jest ok 🙂

Dodaj komentarz

7 komentarzy do "Chodź, pokoloruj swój świat! W śmiałości jest geniusz, siła i magia"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kasia
Gość

Fajne, podoba mi się 🙂

Ewa
Gość

Tak akceptacja to to czego powinniśmy się nieustannie uczyć.

Inga
Gość

Dziękuje było mi potrzebne coś optymistycznego 🙂

Marta
Gość

Super wpis, dobre pióro …;) w sensie klawiatura.