Kosmetyki naturalne – w czym tkwi sekret ich popularności?

Kosmetyki naturalne podbijają rynek i są coraz chętniej wybierane przez konsumentów. Czym się charakteryzują? Co odróżnia je od tradycyjnych preparatów pielęgnacyjnych i dlaczego grono ich zwolenników stale się powiększa?

Moda na świadome pielęgnowanie ciała i dbałość o środowisko naturalne znacząco wpłynęła na wzrost zainteresowania kosmetykami naturalnymi. Tym, co odróżnia je od tradycyjnych produktów do pielęgnacji, jest przede wszystkim znikoma ilość lub całkowity brak substancji konserwujących i alergennych, które mają negatywny wpływ na skórę. Naturalne kosmetyki są bardziej skoncentrowane, a jakość składników w nich zawartych jest znacznie wyższa, dlatego są lepiej tolerowane przez skórę. Ich zadaniem jest przywrócenie równowagi skórze oraz jej dogłębna regeneracja.

Decydując się na kosmetyki naturalne, trzeba pamiętać, że roślinne składniki działają wolniej od chemicznych składników kosmetyków konwencjonalnych, dlatego trzeba je stosować systematycznie i cierpliwie czekać na efekty. Ponadto, należy przestrzegać terminu ważności takiego kosmetyku, który ze względu na małą zawartość konserwantów ma krótszą trwałość niż tradycyjne preparaty. W związku z tym po otwarciu należy szybko zużyć taki kosmetyk. Oczywiście trzeba pamiętać, że substancje naturalne także mogą powodować uczulenia i warto najpierw wypróbować kosmetyk przed zakupem większej ilości.

Produkty ekologiczne cechuje minimalizm. Zazwyczaj pakowane są w proste szklane pojemniki lub tubki. Zapachy preparatów również nie są specjalnie atrakcyjne, gdyż nie są sztucznie perfumowane. Mimo to podbijają serca konsumentów. Bycie „eko” jest teraz na topie i jest to bardzo pozytywny trend. Im bardziej nowoczesny jest nasz świat, tym bliżej chcemy być natury.

Naturalny skład i wyższe koszty związane z produkcją biokosmetyków nie zawsze przekładają się na dużo wyższe ceny zakupu. Co stanowi ich dodatkową zaletę. Najważniejszą jednak jest to, że nie zatruwają  naszego organizmu. Niestety wciąż niewielu ludzi jest świadomych tego, że substancje chemiczne, którymi nacieramy naszą skórę przedostają się przez nią i mają wpływ na cały nasz organizm. A minimalizm w stosowaniu kosmetyków procentuje zdrowszą kondycją skóry i młodszym jej wyglądem.

Jeśli szukacie inspiracji wśród polskich  marek produkujących kosmetyki naturalne to zapraszamy na stronę kupuję polskie produkty.

Większości produktów dostępna jest jedynie w sprzedaży wysyłkowej za pośrednictwem stron firmowych lub drogerii internetowych, ale zaczynają już pojawiać się w ofercie sklepów stacjonarnych.

Jeśli szukacie sklepu internetoweg z bogatą ofertą naturalnych POLSKICH kosmetyków, to serdecznie zapraszamy do mia – store.

„Piękno raduje nie tego, kto je posiada, ale tego, kto je może kochać i wielbić.” Hermann Hesse

 

Źródło zdjęcia : http://www.mia-store.pl/, http://94bhandmade.pl/pl/


Jakie są Wasze ulubione marki kosmetyków? Czy zwracacie uwagę na ich skład? Podzielcie się opinią w komentarzach.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz