Niektóre z nas traktują trzydzieste urodziny jako pewną granicę, po przekroczeniu której wszystko się zmienia. Prawda jest jednak taka, że zmiany przychodzą stopniowo, a urodziny są pretekstem do poczynienia pewnych analiz. Jakie wnioski płyną ze spostrzeżeń świeżo upieczonej trzydziestolatki?

Coraz więcej kobiet nie boi się upływającego czasu. Przyjmują zmiany jakie on niesie i z każdego etapu swojego życia potrafią czerpać pełnymi garściami. Przecież nie ma się czego bać! Życie po trzydziestce jest inne, ale to nie znaczy że gorsze. Przede wszystkim zmianie ulega perspektywa z której patrzymy na świat. Podchodzimy do życia w sposób rozsądny, odpowiedzialny, zaczynamy dostrzegać więcej, zmieniają się nasze priorytety.

Co to konkretnie oznacza? Jakie zmiany w psychice i trybie życia zmieniają się u kobiet po trzydziestce?

Zwalniasz tempo

Osoby dwudziestoletnie nie wyobrażają sobie weekendu bez imprezy. Po 30-stce zwalniasz tempo i odpuszczasz, bo zaczynasz dostrzegać inne sposoby spędzania wolnego czasu. Zamiast morza drinków na mieście wybierasz wieczór z ukochanym przy lampce wina, relaksującą kąpiel lub po prostu dobrą książkę. Zaczynasz doceniać inne rozrywki niż tylko szaleństwa do białego rana i sen, bez którego jeszcze kilka lat temu mogłaś się obejść.

Colour Code motywacja

Dojrzale podchodzisz do związków

Będąc  trzydziestolatką prawdopodobnie masz już za sobą kilka mniej lub bardziej udanych związków. Zdobyte doświadczenie pozwala Ci sformułować konkretne oczekiwania względem mężczyzn. Dobrze wiesz czego szukasz i co sama potrafisz zaoferować potencjalnemu partnerowi. Nie dążysz do bycia z byle kim za wszelką cenę, znasz swoją wartość i nie dajesz się źle traktować. Będąc w związku wiesz doskonale, że powinien on się opierać na wzajemnym szacunku i zaufaniu, a szczera, spokojna rozmowa potrafi zdziałać o wiele więcej niż strojenie fochów.

Przestajesz przejmować się opinią innych

Kiedyś bolała Cię krytyka innych, a wiele rzeczy robiłaś pod presją koleżanek, rodziny lub partnera? Teraz nie przejmujesz się opiniami innych, bo z czasem stałaś się asertywna, stanowcza i nabrałaś pewności siebie. Oczywiście warto słuchać zdania bliskich, ale nie musi to oznaczać, że można Ci wejść na głowę. Najważniejsze jest to, co Ty uważasz za najlepsze rozwiązanie.

Rób to, co uważasz za stosowne. I tak zawsze znajdzie się ktoś, kto uważa inaczej…

– Michelle Obama

Zaczynasz dbać o ciało

Uważniej oglądasz się w lustrze i nie pozwalasz sobie na to, co niszczy Twoje ciało i zdrowie. Dobrze wiesz, że czas najwyższy skończyć z używkami, ostrożniej się opalać i zrezygnować z radykalnych diet. Dobrą kondycję i samopoczucie zapewni Ci racjonalne odżywianie i rozsądnie zaplanowana aktywność fizyczna. Warto zainwestować w porządny krem do twarzy, ale żaden kosmetyk nie zdziała cudów, jeśli nie zafundujesz sobie odpowiedniej dawki wypoczynku.

Wiesz, kim jesteś i dokąd zmierzasz

Znasz siebie, swoje mocne i słabe strony. Z każdym rokiem zwiększa się Twoja samoobserwacja. Wiesz w jakim kierunku zmierzasz, bo masz za sobą  doświadczenia, które redefiniują Twój światopogląd. Nie masz pretensji do życia, zaczynasz je rozumieć. Doceniasz siebie za to, że jesteś, a nie za to jaką role pełnisz.

W życiu nie chodzi o posiadanie samych dobrych kart, ale o umiejętne granie tymi, które już masz w ręku.

– Josh Billings

Rozumiesz, że nigdy nie będziesz idealna

Zaczynasz mieć dystans do świata, akceptujesz siebie ze wszystkimi niedoskonałościami. Sztuką 30-latki jest prawdziwie śmiać się ze swoich nieudolności, pozwolić sobie tak po ludzku być człowiekiem. Życie nauczyło Cię już, że nie istnieje perfekcyjność.

Wiesz, że wszystko jest w porządku takie jakie jest.

Niedoskonałość jest piękna, szaleństwo genialne. Lepiej być absolutnie śmieszną, niż absolutnie nudną.

– Marilyn Monroe

Za nic w świecie nie chciałabyś być nastolatką

Dojrzałość przynosi zrozumienie działania świata. Jest ulgą od niepotrzebnych zmartwień, pozwala żyć własnym, a nie cudzym życiem.

Twoje życie dopiero się zaczyna

Choć jesteś po 30-tce, to masz przeświadczenie, że Twoje życie tak naprawdę dopiero się rozkręca. Każdego roku, miesiąca, dnia, zmieniasz się wewnętrznie, obserwujesz i widzisz siebie, inaczej niż kiedyś.

To tak jakbyś rodziła się na nowo.


A  jakie Ty masz przemyślenia odnośnie swoich 30-tych urodzin?

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o