Jego firma zajęła 2. miejsce na liście 1000 najszybciej rozwijających się spółek w prestiżowym zestawieniu Financial Times, a on sam został okrzyknięty najmłodszym milionerem w Polsce. Kim jest Robert Gryn i jaki biznes przyniósł mu fortunę?

Zaledwie trzydziestoletni Robert Gryn w bardzo krótkim czasie osiągnął sukces, o jakim jego rówieśnicy mogą tylko pomarzyć. Robert jest właścicielem najszybciej rozwijającego się start-up’u w Polsce. Jego firma Codewise, specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań dla marketingu internetowego, jest według Deloitte trzecim najszybciej rozwijającym się przedsiębiorstwem technologicznym w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka). W latach 2012–2015 przychód Codewise wzrósł z 1mln do 132 mln złotych, a zysk netto sięgnął prawie 30 mln złotych. Ponadto, firma Gryna w zestawieniu Financial Times uplasowała się na 2. miejscu listy 1000 najszybciej rozwijających się spółek.

Pomysł za milion

Zachodzicie pewnie w tym momencie w głowę, jaki biznes może przynieść tak duże pieniądze w tak krótkim czasie? Uogólniając, firma Roberta zajmuje się dostarczaniem technologii, które umożliwiają przedsiębiorstwom kupowanie ruchu w Internecie oraz monitorowanie efektów swoich działań reklamowych. Priorytetowymi produktami firmy Codewise są dwie platformy. Pierwsza z nich, o nazwie ZeroPark umożliwia reklamodawcom kupowanie ruchu z reklam typu pop-up oraz wyświetlanych na domenach. Z kolei Voluum jest narzędziem umożliwiającym analizę i optymalizację prowadzonych działań marketingowych.

„Wyskakujące okienka”

Działalność firmy Roberta budzi wiele kontrowersji, ponieważ ruch, którym handluje pochodzi ze znienawidzonych przez większość internautów wyskakujących reklam. Każdy, z pewnością, nie raz podczas przeglądania stron internetowych, zetknął się z pop-upami, informującymi o wygraniu Iphone’a lub o podobnych treściach. Bardzo możliwe, że za te właśnie reklamy odpowiedzialna jest firma Codewise. Jednak właściciel firmy, jak na profesjonalnego biznesmena przystało, konsekwentnie rozwija swoje przedsiębiorstwo. Mimo młodego wieku, ciężar sukcesu go nie przytłoczył.

 

Chcę, żeby moja historia i przygoda służyła jako dowód dla wszystkich, szczególnie młodych przedsiębiorców, że da się zbudować firmę od zera na skalę światową w naszym kraju. Jest tyle talentu w Polsce, trzeba tylko wierzyć.

– Robert Gryn

Jeśli chcecie bliżej poznać Roberta zapraszamy na jego bloga.

Na swoim kanale motywuje, inspiruje a przede wszystkim dzieli się swoim doświadczeniem, zapraszamy.

Znajdziecie go również w mediach społecznościach takich jak Instagram, oraz Facebook.

źródło zdjęć: Instargam


Ludzie i ich historia, inspirujący, ciekawi, kontrowersyjni… 🙂

Miłego dnia!

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o