Jeśli do tej pory YouTube kojarzył Ci się tylko z teledyskami, filmami czy vlogami, zaskoczeniem będzie dla Ciebie fakt, że za pośrednictwem tego popularnego portalu można również rozwijać swoje zainteresowania z psychologii śledząc kanał SWPS.

Interesujesz się psychologią, ale ze studiami na tym kierunku nie było Ci nigdy po drodze? A może posiadasz wykształcenie w tej dziedzinie, ale pragniesz pogłębić swoją wiedzę? Koniecznie odwiedź  kanał na YouTube prowadzony przez warszawską uczelnię wyższą: SWPS Uniwersytet Humanistyczno-społeczny.

Psychologia w sieci

Idea powstania tego kanału była chęć popularyzowania wiedzy psychologicznej na najwyższym merytorycznym poziomie. Znajdziemy tu filmy z wykładami z zakresu psychologii, motywacji oraz rozwoju osobistego, prowadzonymi przez wybitnych ekspertów. Informacje przekazywane przez naukowców, pozwalają odkryć możliwości i ukazać praktyczne zastosowanie wiedzy psychologicznej w każdej sferze życia, zarówno prywatnej, jak i zawodowej. Wykorzystanie medium, jakim jest trzecia pod względem popularności witryna (po Google i Facebooku) – YouTube. czyni przekaz atrakcyjnym i przystępnym, co znacznie poszerza grono jego odbiorców.

Wszyscy, którzy interesują się psychologią, samorozwojem, pragną poprawić jakość swojego życia lub po prostu uzupełnić posiadaną wiedzę, mogą w domowymzaciszu  uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez wybitnych naukowców, którzy z pasją poruszają nawet najtrudniejsze tematy, rozwiewają wątpliwości i dają praktyczne wskazówki.

Szczególnie polecamy wykład: Żeby kochać pracę, trzeba kochać życie – Piotr Voelkel

Fantastyczny wykład o tym, czy można pasję łączyć z pracą, co powoduje, że rano wstajemy chętnie do pracy. Dowiem się z niego m.in. jakie cechy osobowości przyczyniają się do satysfakcji zawodowej i życiowej i jak nastawienie wpływa na kształtowanie przedsiębiorczości i kreatywności.

O swojej osobistej drodze do sukcesu i wyzwaniach, jakie niesie za sobą ciągły rozwój, opowiedział, podczas Forum Zamknięcia Kampanii „Praca? Lubię to!”, Piotr Voelkel .

Kilka słów o prelegencie…

Piotr Voelkel to przedsiębiorca, znawca sztuki i promotor polskiego designu, mecenas wielu projektów kulturalnych i edukacyjnych. Jest współwłaścicielem Grupy Kapitałowej Vox – firm z branży budownictwa, wykończenia i aranżacji wnętrz, współtwórcą Concordia Design – centrum designu i kreatywności w Poznaniu, założycielem Fundacji Vox-Artis Promocji Polskiej Sztuki Współczesnej oraz prezesem Wielkopolskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, którego kolekcja współtworzy stałą ekspozycję sztuki współczesnej w poznańskim Muzeum Narodowym. Od 2008 r. jest prezesem Instytutu Rozwoju Edukacji, który pełni funkcje założyciela Uniwersytetu SWPS. We współpracy z Lidewij Edelkoort, wieloletnią szefową Design Academy w Eindhoven, prezes Voelkel stworzył na Uniwersytecie SWPS nowatorską koncepcję programową School of Form – unikatowe studia na kierunku wzornictwo łączące elementy edukacji projektowej i humanistycznej zostały nagrodzone przez MNiSW. Jest także współwłaścicielem Collegium Da Vinci w Poznaniu oraz Zespołu Szkół Da Vinci: szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum akademickich. Jest mecenasem wielu projektów kulturalnych i edukacyjnych. W 2014 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju i promocji polskiej przedsiębiorczości oraz za osiągnięcia w działalności społecznej.

Co jeszcze warto zobaczyć?

Polecamy także  cykl rozmów z ludźmi „Można!”. Tu rozmówcy  na przykładzie swoich doświadczeń pokazują, jak wiele zależy od nas samych i udowadniają, że naprawdę można osiągnąć każdy cel!

Doskonałym przykładem będzie rozmowa Andrzeje TucholskiegoPiotrem Voelkel – współzałożycielem SWPS.

Świat należy do ludzi, którzy chcą żyć w wolności.

– Piotr Voelkel

Pan Piotr, osoba o tak wielkim dorobku na wielu płaszczyznach, w luźnej rozmowie opowiada o życiu, pasjach, rozwoju, biznesie, przeszłości, przyszłości, a także o marzeniach, humanistach i zamiłowaniu do psychologii.

Doceniamy coraz bardziej, nie tylko w meblach VOX, ale w grupie kapitałowej VOX, wiedzę o człowieku. Ta wiedza pozwala nam produkować lepsze wyroby, lepiej projektować.

– Piotr Voelkel

Na SWPS powstał stosunkowo niedawno kolejny nowy projekt: Strefa Zarządzania Uniwersytetu SWPS. Są to cykliczne, otwarte spotkania. Tutaj  przedsiębiorcy, menedżerowie średniego i wyższego szczebla, psychologowie biznesu, innowatorzy i liderzy zmian dzielą się wiedzą, zawodowym doświadczeniem i dobrymi praktykami.

Kapitalizmowi z nieludzką twarzą coraz trudniej się funkcjonuje. Narasta sprzeciw przeciwko bezdusznemu, nastawionemu tylko na zysk biznesowi. Widać już trend, w którym stawia się na alternatywne sposoby prowadzenia biznesu. Trzeba tworzyć zespoły, wciągać współpracowników w procesy podejmowania decyzji, w poprawianie organizacji pracy, budować partnerskie relacje.

– Piotr Voelkel

Jeszcze nie raz poruszmy na naszym blogu cykl ciekawych wykładów, ludzi, którzy całym swoim jestestwem kolorują ten świat 🙂 . Nie chodzi tylko o kwestie pracy czy samorealizacji, ale o stosunki między ludzkie, relacje, więzi, czyli to, co nadaje tak naprawę sens naszemu życiu.

Ps. Pamiętajcie, jest wiele fajnych inicjatyw na Internecie. Jeśli spędzacie czas w sieci to wykorzystajcie go dobrze. Grunt to trafić w swoje zainteresowania. Dla jednych to będzie TEDx, TED (pamiętacie nasz wpis Inspirujące przemówienia TED?). Dla innych ciekawy okaże się kanał z zupełnie innej dziedziny. I całe szczęście, bo dzięki temu powstaje tyle wspaniałych rzeczy na tym świecie. Jesteśmy różni ale równi! Jesteśmy różni, ale tak samo ważni. 

Miłego czytania i oglądania.

CC

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o